Kresba mandaly a spirituální stránka tohoto neuvěřitelného sebepoznávacího nástroje.

V dnešní době plné elektronického zahlcení, mediálních balastů a desinformací je digitální detox, zastavení se, potkávání se, účast na tvoření a relax nedocenitelnou záležitostí. Mentální klid, relax je prostě něco, co musíme rozvíjet a chránit.

Pojďte se proto zastavit, poslechnout si přednášku o mandale a nějakou si ručně narýsovat, nakreslit. Dnes existuje spousta editorů na výrobu mandal, ale s nimi těžko pochopíte, co vytváříte a začne vás to brzy nudit. Myslím, že hmotný papír a setkání s dalšími skutečnými lidmi má větší přínos.

Základní pojmy:

  • mandala – kruh a zároveň nadkulturní symbol jednoty a rovnováhy vyskytující se ve všech dobách, kulturách i náboženstvích.
  • individuace – vyčleňování jedince v rámci společnosti, tedy získávání vlastních individuálních charakteristik.
  • platonské těleso – konvexní mnohostěny v prostoru. Zní to šíleně, ale jde třeba o to, jak chápat krychli.

Dle Junga, kreslení a vytváření mandal, posiluje sebevědomí a cestu vlastní individuace.

Průběh kurzu:
1 hodina přednášky
2 hodiny workshop

S sebou
můžete si vzít vlastní tužky, kružítko a pastelky/fixy (pokud vás to bude bavit, tak se vám doma budou hodit), ale budou i na místě k zapůjčení,
papíry na kresbu donesu, ať se vám nemusejí ohýbat růžky v kabelce či batohu.
Výstupy
v době workshopu se individualně věnuji všem. Tvarům, barvám, kompozici a někdy i zmatkům nebo neschopnosti pokračovat. Takže každý/á si může odnést zkušenost se sebou v mandale a použít jí k další životní cestě, pokud na sobě vydrží pracovat do dokončení celé mandaly.

Cena pro jednoho účastníka je 250,- kč.

Regaistrace:

Michaela Šarmanová
Telefon: 773922588
tattoo.sarming@gmail.com